Zespół w ARTzonie
Katarzyna Szczęśniak – absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, kulturoznawczyni, animatorka społeczno-kulturalna, specjalistka ds. mediów społecznościowych, organizatorka działań ze społecznościami lokalnymi. Inicjatorka i twórczyni bloga Stylowa Nowa Huta, pomysłodawczyni i koordynatorka projektów: Aplikacja Kultura, Heroina. Bohaterka. Festiwal Kobiet, Opowiedz mi Hutę, współorganizatorka projektów muzycznych w Ośrodku Kultury Norwida, autorka i realizatorka serii filmów pt. Opowiedz mi Hutę i Heroina. Bohaterka. Koordynatorka wydarzeń dla rodziców oczekujących dziecka i rodziców dzieci do 3 r. ż., Międzynarodowego Tygodnia Bliskości w Krakowie oraz Naturalnie Rodzinnie. Do 2022 r. odpowiedzialna za program i rozwój Klubu Rodziców w ARTzonie, współrealizatorka Dyskusyjnego Klubu Filmowego Kropka dla dzieci w Kinie Studyjnym SFINKS, koordynatorka konferencji kadr kultury „Kultura. Przestrzenie Inspiracji” (2020, 2021), projektów: Kreacje. W Sieci Kultury (2020, 2023), Fotoświaty 2021. Laureatka programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Kultura w Sieci" w dziedzinie „Zarządzanie kulturą i wspieranie kadr kultury" (2020). Pomysłodawczyni i realizatorka działań ze społecznościami lokalnymi. Wielbicielka historii mówionych – pomysłodawczyni i współrealizatorka projektu „Rabczańskie mikrohistorie”.
Paulina Maciaszek – pedagożka i animatorka kultury, instruktorka warsztatów i koordynatorka projektów w Ośrodku Kultury Norwida. Od 2022 roku Kierowniczka Pracowni Praktyk Rozwojowych, a wcześniej Kierowniczka Pracowni Wolontariatu. Ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie na kierunku pedagogika społeczno-opiekuńcza oraz studia podyplomowe z zakresu pedagogiki przedszkolnej, wczesnoszkolnej i ekonomii społecznej. Przez 9 lat jej życie zawodowe było związane z pedagogiką ulicy, profilaktyką narkotykową i edukacją pozaformalną dzieci i młodzieży. Jako nowohucka streetworkerka działała aktywnie na polu społecznym, kulturowym i edukacyjnym włączając najmłodszych nowohucian w życie dzielnicy. Współautorka wyjątkowego narzędzia Street Rocet oraz autorka ponad dwudziestu gier zaprojektowanych na potrzeby działań streetworkerskich. Inicjatorka polskich obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecin Ulicy i koordynatorka działań tego dnia w Krakowie w latach 2012-2016. Prelegentka Konferencji „Dzieci ulicy – problematyka i praktyka”, oraz czterech edycji Krakowskiej Konferencji Międzynarodowego Dnia Dzieci Ulicy organizowanej na krakowskich uczelniach. Wyróżniona nominacją w konkursie EDUinspirator 2015 w kategorii: Edukacja pozaformalna młodzieży. Członkini zarządu Fundacji Nowe Centrum w latach 2012-2017 i trenerka pedagogów ulicy. Od 2017 roku związana z ARTzoną Ośrodka Kultury Norwida, gdzie realizuje projekty i działania edukacyjne, artystyczne i kulturalne dla różnych grup wiekowych. Autorka i koordynatorka wielu projektów i wydarzeń m.in. „Dotknij Sztuki – kultura dostępna dla dzieci, Safe Street Festiwal, Utkano Fest, 70 wersów Nowej Huty, Rodzinna Sobota z Wolontariatem, Letnia Akademia Folkloru, Recykling ART. Day, Mamy Fest. Koordynatorka grupy Miejskich Hafciarek oraz pomysłodawczyni i kuratorka wystaw zrealizowanych przez hafciarki od 2019 roku. Instruktorka warsztatów rękodzielniczych i artystycznych m.in. haftu intuicyjnego, haftu płaskiego, warsztatów sensoryczno-artystycznych, warsztatów malarstwa sensorycznego. Kuratorka i współautorka wystawy „Ślad Sensoryczny” stworzonej z myślą o dzieciach z zaburzeniami przetwarzania sensorycznego. Instruktorka ceramiki artystycznej i pomysłodawczyni programu ceramiki podróżniczej dla dzieci. Autorka programu „Ekipa Dobra – Młodzieżowe Centrum wolontariatu w ARTzonie”, który nieprzerwanie realizuje z wolontariuszami młodzieżowymi od 2017 rok. Trenerka metody Smyko-Multisensoryka® oraz Sensoplastyka®. Prywatnie miłośniczka kultury ludowej, szopkarka krakowska, barwiarka i rękodzielniczka. Z pasją wykorzystuje każdy dzień by poznać lub nauczyć się czegoś nowego. Mam dwójki dzieci, nowohucianka z wyboru.
Julia Lachiewicz – animatorka kultury, magistra turystyki i rekreacji na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, od 2023 instruktorka w ARTzonie, a wcześniej w Nowohuckim Laboratorium Dziedzictwa. Nowohucianka, pasjonatka rękodzieła, prowadząca warsztaty makramowe i ceramiki dla dzieci w ARTzonie, samouk, od 2023 roku koordynatorka Klubu Rodziców w ARTzonie. Pełniła rolę opiekunki wokalnej ośmiu wydawnictw muzycznych zrealizowanych w ARTzonie, w tym m.in. nagraniach NOWOHUCKIEJ KOLĘDY, WOLNEJ PŁYTY, BUNTOWNIKÓW. W latach 2012-2019 występowała jako wokalistka na krakowskiej scenie muzycznej. Od najmłodszych lat związana z Ośrodkiem Norwida jako uczestniczka warsztatów i wydarzeń, a obecnie jako pracowniczka. Wykorzystuje swoje umiejętności na rzecz działań ekologicznych. Miłośniczka stylu vintage i retro, pomysłodawczyni i koordynatorka festiwalu Nowa Huta Retro Fest, koncentrującego się wokół sztuki i zjawisk społeczno-kulturowych drugiej połowy XX w. Zachęca do mody vintage, secondhand i slow fashion poprzez organizowanie wymiany ubrań wśród mieszkańców Nowej Huty. Entuzjastka kreatywnego recyklingu i działań Do It Yourself.
Agnieszka Pięta-Jadczak – pomysłodawczyni i koordynatorka Otwartej Pracowni Papierniczej oraz Festiwalu Papieru w ARTzonie Ośrodka Kultury Norwida w Krakowie. Absolwentka edytorstwa i komunikacji medialnej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, polonistka. Studiowała także porównawcze studia cywilizacji na Uniwersytecie Jagiellońskim. Posiada dyplom ukończenia kursu kompetencji ogólnych w technice rękodzieła jakim jest papier czerpany i sitodruk, który uprawnia do prowadzenia własnej pracowni rękodzielniczej. Od pięciu lat prowadzi autorski projekt papierniczo-wydawniczy TakSięSkłada. Absolwentka licznych kursów, warsztatów i szkoleń z zakresu papiernictwa, introligatorstwa oraz projektowania.
Ernest Ogórek – rocznik 1982, pochodzi z Zamościa. Tytuł magistra sztuki zdobył w 2007 roku w krakowskiej Akademii Pedagogicznej (obecny Uniwersytet Pedagogiczny), następnie doktoryzował się na tej samej uczelni. Twórca obiektów i instalacji dźwiękowych. Kontrabasista i basista od lat związany z krakowską sceną muzyki eksperymentalnej. Autor muzyki do spektakli teatralnych, audiobooków i słuchowisk dla dzieci. Współtwórca kilkunastoosobowego zespołu zajmującego się improwizacją kolektywną i dyrygowaną – Krakow Improvisers Orchestra. Współpracował z ikonami światowej muzyki eksperymentalnej: Charlotte Hug, Satoko Fuji, Tabata Mitsuru. W Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie kieruje Katedrą Edukacji Artystycznej. Pracuje również jako animator kultury od lat związany z ARTzoną, w której zajmuje się organizacją wystaw i pracą twórczą z seniorami. Mieszka i pracuje w Krakowie.
Agnieszka Tabiś - od najmłodszych lat mieszkanka Nowej Huty. Zawsze radosna - rozdaje uśmiechy i dobrą energię w ilości nieograniczonej. Lubi rozmawiać, poznawać nowych ludzi, których zjednuje sobie swoją pozytywną aurą. W wolnych chwilach jeździ w góry i pływa kajakami. Dobry duch Ośrodka Kultury Norwida.
os. Górali 4, 31-959 Kraków
tel. +48 12 644 38 98
www.facebook.com/ARTzonaOKN