Nabór do Pracowni Makramy
Zapraszamy na pierwsze spotkanie, które może być przedsmakiem do rozwinięcia swoich umiejętności w naszej pracowni. Raz w miesiącu (przedostatni czwartek miesiąca) spotykamy się, żeby pracować nad nową pracą a jednocześnie podnosić swój warsztat. W ciągu roku każdy z uczestników weźmie udział w 10 spotkaniach (4 spotkania w 2023 i 6 w 2024), po których zaprezentuje swoje prace na wspólnej wystawie końcoworocznej. Będziemy odkrywać nowe węzły i sposoby na ich wykorzystanie. Wasze prace będą indywidualną wersją danego tematu zajęć.
Makrama jest sztuką wiązania węzłów bez użycia igieł czy drutów, a jedynie własnych rąk. Uczestnicy i uczestniczki zapoznają się stopniowo z węzłami i samodzielnie wyplatają makatkę na bazie zaproponowanego wcześniej pierwowzoru. Na spotkaniach wykorzystujemy różnego rodzaju materiały jak na przykład patyki, kółka z drewna lub drutu, sznurki skręcane lub plecione, t-shirt yarn. Prace, jakie można stworzyć techniką makramy, mogą mieć charakter dekoracyjny i wisieć na ścianie, ale w zależności od tematyki tworzone są także rzeczy praktyczne jak torba, hamak czy kwietnik. Tego rodzaju aktywność pozwala rozluźnić się, wyciszyć, trenować zdolności poznawcze i manualne.
Warunkiem uczestniczenia w warsztatach jest opłacenie jednego semestru. Wszystkie materiały do warsztatów są w cenie zajęć.
Prowadzenie: Julia Lachiewicz – animatorka kultury, Nowohucianka, pasjonatka rękodzieła, prowadząca warsztaty makramowe i ceramiki dla dzieci w ARTzonie Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida w Krakowie. Wykorzystuje swoje umiejętności na rzecz działań ekologicznych. Miłośniczka stylu vintage i retro, pomysłodawczyni i koordynatorka festiwalu Nowa Huta Retro Fest. Entuzjastka kreatywnego recyklingu i działań Do It Yourself. Ukończyła profesjonalny kurs prowadzenia zajęć w technice batiku podczas Letniej Akademii Rękodzieła i Rzemiosła w Łucznicy.
Jeśli jesteś osobą ze szczególnymi potrzebami, o których powinniśmy wiedzieć poinformuj nas o tym podczas zapisu.
Cena: 320 zł/semestr
Zapisy trwają do 21.09.
Więcej o pracowni makramy: Pracownia makramy - Portal - Ośrodek Kultury Norwida (okn.edu.pl)