Teatr Hej Hoł w Kuźni to zajęcia dla wszystkich, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z teatrem. Celem zajęć jest nabycie umiejętności przekazywania swoich uczuć, przemyśleń, kreatywnego podążania za wyobraźnią w roli twórcy/twórczyni. To także nauka empatii, ułatwienie dzieciom przeżywania i rozumienia swoich i cudzych emocji, a co za tym idzie, podnoszenia ich kompetencji społecznych i emocjonalnych.
W programie:
-
gry i zabawy teatralne
-
praca nad dykcją i impostacją
-
ćwiczenia ogólnorozwojowe rozwijające kreatywność, wyobraźnię i sprawność fizyczną
-
zadania aktorskie
-
praca nad spektaklem
-
pokaz końcoworoczny
Prowadzenie: Paulina Strzoda – pedagożka teatru, początkująca reżyserka, absolwentka filologii polskiej i kultur mediów na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Ukończyła studia podyplomowe na kierunku reżyseria teatru dzieci i młodzieży w Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, Filia we Wrocławiu. Pracą dyplomową kończącą studia w AST był spektakl „Do Mołocznej” (reżyseria, scenariusz), inspirowany powieścią Miriam Toews „Głosy kobiet”. Spektakl otrzymał Grand Prix 49. Tyskich Spotkań Teatralnych. W Krakowie współpracuje m.in. z Sceną Supernova, Fundacją Dom Stanisława Wyspiańskiego. W Kuźni prowadzi Teatr Hej Hoł, Teatr Integrujący Tygielek, organizuje koncerty mistrzejowickie, czuwa nad dostępnością Kuźni, jej promocją i pomaga w koordynacji innych działań z zakresu animacji kulturowej.
Zapisy: e-mail: p.strzoda@okn.edu.pl, tel. 12 648 08 86
Cena:
1 os. / miesiąc - 90 zł
1 os. / sezon (1 zajęcia w tygodniu) - 900 zł
Materiały do zajęć w cenie: tak
Dla dzieci w wieku 10-15 lat
Terminy: wtorek 15:00-16:00, czwartek 17:30-18:30
Miejsce: Kuźnia, os. Złotego Wieku 14, 31-616 Kraków
Rodzaj zajęć: grupowe
Liczba dostępnych miejsc w grupie: 15
Czas trwania zajęć: 2x 45 minut
Informacje na temat dostępności:
Mała sala: znajduje się na pierwszym piętrze, na które prowadzą schody. W budynku brak windy, alternatywą jest podnośnik przyschodowy zapewniający dostęp na wszystkie kondygnacje. Drzwi do sali mają odpowiednią szerokość do przejazdu wózkiem, brak stopni,niski próg.
Oświetlenie, w zależności od pory roku oraz pory dnia, kiedy odbywają się zajęcia jest naturalne lub sztuczne (lampy jarzeniowe).